BADANIA LABORATORYJNE

W Instytucie Witaminowym Lublin istnieje możliwość wykonania wszystkich badań laboratoryjnych.

Dostępne badania wraz z cennikiem dostępne są tutaj.

Przed konsultacją lekarską wykonujemy n/w badania, których cena rynkowa to około 150 zł – u nas zapłacisz 120 zł wraz z WIZYTĄ LEKARSKĄ!!

null

ALAT

Badanie poziomu aminotransferazy alaninowej określany jest podczas badania biochemicznego krwi. Pozwala zdiagnozować chorobę lub uszkodzenie wątroby.

null

ASPAT

Jego największe ilości znajdują się w wątrobie, ale obecny jest również w mięśniach szkieletowych, mięśniu sercowym, nerkach oraz czerwonych krwinkach. Biochemiczne badanie pozwala na wczesne wykrycie chorób wątroby.

null

BILIRUBINA CAŁKOWITA

Pomiar bilirubiny całkowitej we krwi jest przydatny w rozpoznawaniu, różnicowaniu  i kontroli przebiegu chorób wątroby, dróg żółciowych i zespołów hemolitycznych.
null

GLIKEMIA

Stężenie glukozy we krwi to ważny wskaźnik wykorzystywany w profilaktyce i rozpoznawaniu cukrzycy. Poziom glikemii powinno wykonywać się, gdy pojawiają się takie objawy, jak: postępujące zmęczenie, nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu, zaburzenia widzenia, niewyjaśniony spadek masy ciała, stany zapalne skóry i inne.

null

HEMOGLOBINA (Hb)

Oznaczenie hemoglobiny glikowanej  (HbA1c) służy do monitorowania przebiegu  cukrzycy. Jest kluczowym wskaźnikiem długoterminowego stężenia glukozy we krwi.
null

HEMATOKRYT (HCT)

Wskazuje na objętość krwinek czerwonych we krwi. Pozwala określić udział erytrocytów w porównaniu do innych elementów, takich jak leukocyty i płytki krwi.
null

ERYTROCYTY (RBC)

Główną funkcją erytrocytów jest transportowanie tlenu z płuc do całego organizmu. Obniżony poziom czerwonych krwinek zwykle świadczy o anemii.
null

LEUKOCYTY (WBC)

Podstawowy parametr określający bezwzględną liczbę krwinek białych we krwi.
null

INR

Jest jednym z elementów badania krzepliwości krwi, istotne w profilaktyce wielu schorzeń naczyniowych. INR wraz z innymi badaniami na krzepliwość krwi zaleca się osobom, które często krwawią lub na ich skórze powstają siniaki. Częste krwawienia mogą być związane
z utratą witaminy K oraz problemami z wątrobą.
null

POTAS (K)

Badanie przydatne w diagnostyce zaburzeń czynności serca, a także w kontroli terapii lekami moczopędnymi lub nasercowymi. Jest istotne dla prawidłowego funkcjonowania serca i ośrodkowego układu nerwowego. Wskazaniem do oznaczeń stężeń potasu są zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, stany przebiegające z kwasicą lub zasadowicą, ostra i przewlekła niewydolność nerek.
null

KREATYNINA

Jest produktem przemian metabolicznych białka, stanowiącym obok mocznika jeden z głównych związków azotowych w krwi. Oznaczenie stężenia kreatyniny w surowicy krwi jest przydatne w diagnostyce funkcji nerek i chorób przemiany materii.
null

LIPIDOGRAM

Odzwierciedla stan gospodarki lipidowej organizmu. Badanie obejmuje pomiar całkowitego cholesterolu, frakcji lipoprotein HDL i LDL oraz stężenie trójglicerydów. Jest badaniem wykonywanym  w celu oceny ryzyka rozwoju miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego.
null

TRÓJGLICERYDY

Badanie wykonywane jest w trakcie badania całego profilu lipidowego organizmu.  Stanowią podstawową formę magazynowania kwasów tłuszczowych i są głównym źródłem energii. Wskazaniem do wykonania pomiaru trójglicerydów jest diagnostyka dyslipidemii (nieprawidłowe  ilości lub skład frakcji lipidów), ocena ryzyka rozwoju miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego.
null

MOCZNIK

Oznaczenie stężenia mocznika w surowicy krwi jest istotne w diagnostyce pracy  nerek. Stężenie mocznika w surowicy zależy od, często przeciwstawnych, mechanizmów oraz nawyków żywieniowych.
null

SÓD (Na)

Wykonywany w diagnostyka równowagi wodno-elektrolitowej. Wskazaniem do oznaczeń sodu we krwi są: choroby nerek, nadciśnienie, obrzęki, zaburzenia pragnienia, zaburzenia funkcjonowania kory nadnerczy, nadmierna podaż sodu, stany z zaburzeniem równowagi kwasowo-zasadowej i elektrolitowej, duża utrata płynów.
null

TROMBOCYTY (PLT)

Warunkują prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego. Pełnią w naszym organizmie niezwykle ważną rolę, dzięki nim jest możliwy m.in. proces krzepnięcia krwi.
null

PRÓBY WĄTROBOWE

Białko całkowite obejmuje wszystkie białka krwi. Podział białek możliwy jest dzięki elektroforezie białek. Z uwagi na zdolność białek do wiązania wody, rozbieżności dotyczące ilości białka mogą wynikać ze zmienionego nawodnienia. Informacje o ogólnej ilości białka w organizmie, mogą wskazywać na uszkodzenie nerek.